Co navštívit v Bratislavě ?

Bratislava je hlavně díky své poloze nejdostupnějším hlavním městem našeho sousedního státu. Mnoho let byla díky společnému státu čechů a slováků také nejnavštěvovanějším velkým městem za hranicemi čech. A zvlášť pro velkou část moravy je Bratislava o mnoho blíže než Praha.

Co navštívit v Bratislavě ?

Památky v Bratislavě:

Pokud patříte mezi milovníky historie a budete chtít vidět hlavně památky, nesmíte minout samotné historické centrum města. Tam je situována většina zajímavých budov. Fotkám turistů navštěvujících město na Dunaji často dominuje Bratislavská Stará radnice, která je dnes využívána jako městské muzeum. Nádherný je barokní Grasalkovičův palác. který slouží jako sídlo slovenského prezidenta. V bývalém Arcibiskupském paláci zase sídlí slovenská vláda.

Z církevních památek stojí za návštěvu hlavně Katedrála svatého Martina, Františkánský kostel ze 13. století a nebo Kostel svaté Alžběty Uherské.

Dominantou Bratislavy, který je známá ze všech pohlednic a fotek je Bratislavský hrad. Ten se tyčí nad Dunají a svým pravidelným tvarem se čtyřmi věžemi je často přirovnáván ke stulu vzhůru nohama. Dalším hradem na území města je ruina hradu Devín, která je na skáme nad soutokem Dunaje s řekou Moravou.

ZOO Bratislava

Za návštěvu stojí také místní zoologická zahrada. Leží v Mlýnské dolině a může se pochlubit třeba novým pavilonem opic, kde jsou šimpanzi a orangutani.

Doprava do Bratislavy:

Do Bratislavy se můžete snadno vypravit vlasním vozem, nejjednodušší je cesta po dálnici D2 směrem od Brna.

Letadlem je cesta třeba z Prahy pochopitelně nejrychlejší, přivítá Vás letiště M. R. Štefánika na severovýchodě města.

Bez problémů se dopravíte také vlakem, není problém sehnat přímý spoj, který cestu urazí za 4 hodiny s cenou i pod 500 korun.

Fakta o Bratislavě:

  • vzdálenost z Prahy 320 kilometrů
  • vzdálenost z Prahy 130 kilometrů
  • rozloha města cca 368 kilometrů čtverečných
  • počet trvale žijících obyvatel asi 420.000
  • město se dělí na pět samostatných okresů a 17 městských částí
  • je nejbohatší oblastí celé země

Grassalkovich palota