Itálie není jenom Bibione

Marcelli di Numana
Marcelli di Numana

Itálie je krásná země, která má díky svému neobvyklému tvaru připomínajícímu botu neuvěřiteně dlouhé pobřeží. Jeho délka je 7600 kilometrů a to hlavně díky poloostrovům, ostrovům a záhybům. Jeho břehy omývá nejenom nejznámější Jaderské, ale i Jónské, Tyrhénské , Ligurské a Středozemní moře. U mnoha čechů má letní dovolená na Apeninském poloostrově dost zkaženou pověst a odvětí Vám že je tam špinavé moře. Přitom většina z nich byla nejdál v Bibione nebo Caorle a z opravdové Itálie neznají ani zlomek. Každému kdo se zamyslí nad délkou pobřeží musí být jasné, že v čísle 7600 kilometrů se musí skrývat všechny typy pláží.

Dřív než tuto krásnou zemi nadobro odsoudíte, měl by každý navštívit Toskánsko, Kalábrii nebo třeby Gargano. A pokud se Vám moře nebude líbit ani v těchto lokalitách pak Itálie opravdu není Vaší krevní skupinou.

Itálie není jenom Bibione

Na severu Itálie na straně jaderského moře opravdu nečeká na plážích nic, o čem bychom nevěděli z vyprávění. V Lignanu, Bibione, Jesolu nebo Caorle jsou nekonečné písečné pláže, kde se voda snadno zakalí jemným pískem. Na druhou stranu velmi pozvolný vstup do moře vyhovuje malým dětem a to že se ve vodě víří písek neznamená že je špinavá s tomto slova smyslu.

Podobné to je i v kraji Emiglia – Romana , kde letoviska jako Cesenatico, Rimini, Cattolica a Riccione nabízí také nekonečnou písečnou pláž, i když chráněnou vlnolamy a tuny denní i noční zábavy. Už o hodinu jízdy dále pod městem Ancona se ale obraz pobřeží výrazně mění a třeba v okolí Marcelli di Numana je vstup do vody prudký a kamenitý. Voda je díky kamení zcela průzračná.

Vápencový poloostrov Gargáno, který leží ještě dále potom musí uchvátit každého. Nádherné moře, romantická města a nekonečná pohoda je opravdu nakažlivá.

Pokud se ale vypravíte autobusem do Bibione, nečekejte za pět tisíc korun na osobu zázraky.

Marcelli di Numana
Marcelli di Numana

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*