Marbella

Marbella je v poslední době čím dál populárnější přímořské letovisko, ležící v jižním španělsku. Naleznete ji ve známé pobřežní oblasti nazývané Costa del Sol (Slunečné pobřeží), která je součástí provincie Málaga. V posledních letech zažilo letovisko obrovský rozvoj a z malého městečka v půli cesty mezi Málagou a Gibraltarem se stalo velké a živé turistické centrum. Hlavně se ale stalo synonymem luxusní a drahé dovolené, skutečnost ale zas není tak horká. V Marbelle lze strávit i naprosto obyčejnou rodinnou dovolenou.

Marbella má dnes asi 75.000 stálých obyvatel. Kromě moderních a nezřídka i velmi luxusních ubytovací komplexů má ale i velmi pěkné a romantické historické centrum. Asi nejvíce rozvoji Marbelly přispělo vybudování nedalekého luxusního přístavu pro jachty, s názvem Puerto Banús.

Velkým lákadlem je hlavně celoročně stálé a slunečné počasí a také nekonečné písečné pláže. A právě cestou k pláží nejenom milovníky umění jistě nadchne deset soch od Salvadora Dalího, kterými je lemován bulvár Avenida del Mar.

Lokalita je velmi zajímavá nejenom kvůli krásným plážím a perfektní infrastruktuře, ale i velmi širokým možnostem výletů po okolí.

Doprava do Marbelly

Rozhodně nejpohodlnějším a tak nejrychlejším způsobem jak se do oblasti dostat je letecká doprava. Přilétající pasažéry obslouží letiště v nedaleké Málaze, které je velmi moderní. Díky včasné rezervaci lze letenky u nízkonákladových aerolinek získat za opravdu solidní cenu.

Pokud neradi létáte, nezbývá Vám než zvolit velmi dlouho cestu vlastním vozem nebo autobusem. Přímé autobusové spojení do oblasti neexistuje, jedinou možností je tak cesta do Barcelony, třeba se společností Flixbus a pak místní doprava. Protože Marbella nemá vlastní železniční stanici, budete odkázání na místní autobusy nebo pronájem automobilu.

Cesta vlastním automobilem je opravdu dlouhá a je vhodná pouze pro zkušené řidiče, ideálně v kombinaci se zajištěným noclehem. Z Prahy je to cca. 2700 kilometrů a tedy asi 26 hodin jízdy, převážně po dálnicích.

Marbella