Verona

Verona je velmi významným severoitalským městem, které leží v oblasti Benátsko a je zároveň hlavním městem Veronské provincie. Kromě toho, že je známým historickým městem, je i velice důležitou dopravní tepnou. Kromě nejdůležitějších dálničních křižovatek celé severní Itálie leží ve Veroně také nesmírně důležité mezinárodní letiště.

Díky své poloze je ideálním místem, kde se stavit za památkami třeba při cestě z letní dovolené u moře. Ať už jedete od pláží v jakékoliv části apeninského poloostrova, kolem Verony vaše cesta pojede téměř vždy.

Město má asi 260.000 stálých obyvatel a ze tří stran ho obtéká řeka Adige. Nádherné historické centrum, které jistě znáte z mnoha fotografií je už od roku 2000 zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví. Shakespeare udělal městu velmi dobrou reklamu, když sem zasadil děj svého nejznámějšího díla – Romeo a Julie.

Asi nejznámější a nejprofláknutější památkou města je místní Aréna. Větší už je pouze římské Koloseum a amfiteátr Capui u Neapole. I když je značně poničená zemětřesením, dodnes se zde konají divadelní představení a festivaly. Svého času dokázala pojmout až 30.000 návštěvníků, najdete ji jižní části historického centra. To ale není zdaleka to jediné, čím Vás Verona okouzlí. Rozhodně si musíte projít místní Zelný trh (Piazza delle Erbe), kde se Vám z památek bude doslova točit hlava.

Doprava do Verony

Verona je velmi dobře dostupná osobním vozem. Jak už je uvedeno výše, cestou k moři jedete skoro vždy okolo. Leží přímo na dálnici vedoucí od Innsbrucku. Například z Prahy Vás čeká asi 810 kilometrů jízdy po dálnici, tedy asi osm hodin jízdy.

Nejrychlejší a nejpohodlnější je pochopitelně doprava letecká. Díky včasné rezervaci u nízkonákladových aerolinek se dají sehnat za opravdu výhodné ceny.

Pokud neradi létáte, můžete se do Verony vypravit i dálkovým autobusem. Například známá společnost Flixbus Vás sem dopraví už od 870,- korun a to i bez přestupu (při včasné rezervaci).

Verona

VeronaOldTown