Na dovolenou do Polska

Polsko je našim severním sousedem, se kterým nás pojí společná státní hranice o celkové délce 796 kilometrů. Už z tohoto údaje je patrné že máme mnoho společného. Delší hranice máme už jenom s Německem. Začátek této hranice je severozápadně od městečka Hrádek nad Nisou, konec potom u Hrčavy.

Přestože Polsko není u nás vnímáno jako typický dovolenková destinace, má našim turistům co nabídnout, a to jak v letních, tak i zimních měsících. Výhodou cestování po Polsku je velmi malé jazyková bariéra a také nám velmi blízká mentalita místních lidí.

Na dovolenou do Polska

Kraków - Sukiennice 1

krásné moře

Nikdy jste neslyšeli o dovolené u moře v Polsku ? Možná je to jenom proto, že u nás není tato lokalita příliš v módě, ale určitě to neznamená že by Vás nemohlo překvapit. Pokud hledáte prázdné pláže a zajímavé pobřeží, tak věřte že leží jen pár hodin cesty na sever. Baltské moře sice není tak teplé jako to jaderské, ale v prázdninových měsících (hlavně na začátku srpna) se v něm koupat bez problémů dá.

Polská města

Za návštěvu také stojí nejedno město u našich severních sousedů. A některá z nich leží velice blízko u našich hranic.

Varšava

Je hlavním a také největším městem Polska. Má bohatou historii a velmi bohatý kulturní život. Je také významným univezitním městem, sídlí zde nejvýznamější polské vzdělávací instituce.

Krakov

Je významným a druhým největším polským městem, jehož staré město je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO. Navíc je významným kulturním centrem celé země, sídlí zde například krásné Národní muzeum.

Lodž

Je třetím největším městem v Polsku. Kromě mnoha pamětihodností stojí za zmínku také nádherná zoologické zahrada, která okouzlí nejenom děti.

Vratislav

Vratislav je čtvrté největší polské město, které zároveň patří k těm nejstarším. Vzheldem k tomu, že se nachází velmi blízko našich hranic je ideálním místem prvě pro naše milovníky historie.