Linec

Linec je třetím největším rakouským městem (po Vídni a Štýrském Hradci). Leží na řece Dunaj, kterou při návštěvě tohoto města nemůžete minout. Je velice významným dopravním uzlem, a to jak dálničním, tak i železničním. A protože leží velice blízko hranic z Českou republikou, je významný i pro dopravu od nás. Pokud pojedete vlakem nebo dálkovým autobusem na jih, dost možná Vás čeká přestup v Linci. Kromě toho je také největším přístavem v celém Rakousku.

Hlavně pro některé Čechy je je místní mezinárodní letiště tím nejbližším a nejdostupnějším vzdušným přístavem. Kromě pravidelných linek do evropských metropolí odbavuje i mnoho charterových letů.

Linec ale rozhodně stojí i za prohlídku, ne jenom jako průjezdní bod. Za prohlídku stojí například vůbec největší kostel celého Rakouska. Tato úchvatná novogotická stavba z pískovce má dodnes některé nedokončené detaily.

Doprava do Lince

Díky příznivé vzdálenosti od hranic s Českou republikou je nejsnazší cesta vlastním vozem. Například z Prahy Vás čeká cesta dlouhá pouze 250 kilometrů, z Českých Budějovic potom pouze 100 kilometrů.

Do Lince se můžete snadno dopravit i dálkovým autobusem. Například společnost Flixbus Vás sem z Prahy dopraví už od 249 korun a to bez přestupu a každý den.

Podobně je na tom i železnice. Také jezdí přímé spoje, jenom cena je o něco vyšší, bez slev kolem 500 korun.

Linec
Linz view 2